Co zrobić gdy spotkasz dzikie zwierzę w lesie.
Co zrobić gdy spotkasz dzikie zwierzę w lesie.
Odsłon: 221813 | Ocena: 4994 | Czas: 8m 45s |


Szukaj
Dyskusja:


Co zrobić gdy spotkasz dzikie zwierzę w lesie. Ostatnio w Bieszczadach wilki dały o sobie znać i stały się bardziej odważne i do domów podchodzą. I zwykle generowanie hałasu ich chyba mało wystraszy?
Jesteś hardkorowy biwakując w mrozie
Myślałem że będzie trzeba nasrać na kijek bo wiadomo że kijek z gównem to broń ostateczna xD
Cóż.. W ostatniej nocce w lesie wisiałem sobie grzecznie wśród drzew na hamaku, po zapadnięciu zmroku. A tu nagle słyszę szelest i chrumkanie dzika, który musiał podejść całkiem blisko i chrumał sobie dokoła chodząc i ostrząc szable o drzewa... albo racice... i co wtedy robić ? Jakby niechcący się natknął na takiego mnie akurat chcąc poostrzyć te swoje szabelki na drzewie, do którego się przypiąłem ?
Początek genialny xD
Ja osobiście boję się spotkania w lesie z przemiłą sarenką, czy malutkim dzikiem :) kiedyś do moich znajomych podeszła zimą sarenką, dała się głaskać, poklepywać. Znaleźli ją dzień później, zwierze było chore i zdechło. Malutki dzik, może sygnalizować obecność w pobliżu mamusi, a wkurzona mamusia dziczka nie jest milusia. A i jeszcze prośba, gdy spotkacie w krzakach maleńką sarenkę, młodziutkiego łosia - pamiętajcie, nie zgubił się, nie zabierać, do domu, nie dotykać! Znam takie przypadki. A dzikie zwierzę czasem nie ucieknie mimo głośnego zachowania. To też znam z autopsji :)
bez c4 ja z domu nie ide
fajne masz te intra
Etam nie przekonujesz mnie...
Or just sauer 404 .308wm cal.
... i z szacunkiem dla jego mieszkańców. Super. Niestety jak mało dzisiaj  tak się mówi i myśli.
Sytuacja wcale nie jest taka sielankowa, jakby się mogło wydawać i obecnie co raz większym problemem są w naszych lasach wilki i co raz łatwiej je spotkać na swojej drodze. Owszem, sama nasza obecność i generowany przez nas hałas wydaje się być wystarczającym "zabezpieczeniem" ale co do wilków, szczególnie w stadzie sytuacja może stać się nieprzewidywalna. Pojedynczy lis,łoś, jeleń raczej nas nie zaatakuje (chyba, że będzie chory na wściekliznę, bo wówczas zwierzęta takie mają zaburzone instynkty samozachowawcze i np. nie boją się ludzi). Tak czy owak, szczególnie zimą, kiedy wilki chodzą częściej głodne, lepiej albo siedzieć w domu albo być gotowym (mentalnie) na starcie i ewentualne zabicie napastnika.
Z całym szacunkiem za świetną robotę, którą robisz ...ale nie przesadzajmy z tym stresowaniem zwierząt. To Polska jest, a nie bezkresne sawanny afrykanskie i zwierzęta są przyzwyczajone do obecności ludzi. Grzybiarze, leśnicy, drwale itp, itd ...nie stresują się widokiem człowieka...po prostu uciekają . Pozdrawiam
A może jak upolować zwierzynę?
Grupowe zdjecie z komarami z lasu
Jak to co kamieniami obrzucać xd
Co zrobić gdy spotkasz dzikie zwierze w lesie? Jak spotkasz dzikie zwierze, to gwarantuje że będziesz wiedział co wtedy zrobić :)
ale przystojny pan <3
Cz zrobisz kij ma dzikie komary zapraszam do Marsyli
To samo co niedźwiedzi dotyczy też wilków które nie boją się ludzi w przeciwieństwie do niedźwiedzi . Problem z nimi polega na tym że w przeciwieństwie do niedźwiedzi ( poza pojedynczymi przypadkami ) są społeczne - żyją w grupach poza okresem godów .